Rewers

okladka_REWERS_podglad_300dpi

Z materiałów wydawcy:

Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów, jedenaście miejscowości, z których każda naznaczona jest zbrodnią.

Każde miasto ma swój rewers. Znajome  nazwy, utarte ścieżki i oswojone miejsca kryją ciemną stronę schowaną pod osłoną nocy, w zapomnianych schowkach, starych piwnicach, a często –  za oknami pozornie zwykłych mieszkań. Pamiętają i wiedzą o niej mury budynków, brukowane uliczki,  ciemne zakamarki parków, miejskie stawy i rzeki.

Rewers to podróż po mrocznej stronie polskich ulic, zaułków i dzielnic, po kraju nierozwikłanych zabójstw, zdrad i tajemnic przeszłości.

RECENZJE

„Zaczyna się mocnym tąpnięciem po czym zagłębiamy się w retrospekcyjnych wspomnieniach głównego bohatera. Bardzo dobra historia, bardzo dobre zakończenie”.

więcej o opowiadaniu „Horyzont” – PrawieBlog o Książkach


„(…) miłość, zbrodnia, szantaż, wszystko to bardzo sprawnie połączone we frapującą historię…”

więcej o opowiadaniu „Horyzont” – Tramwaj Nr 4


„(…) jednak na uznanie zasługuje też debiutant Robert Małecki. Akcja jego opowiadania dzieje się w Toruniu, w środowisku dziennikarskim. Kryminalna zagadka jest tu bezpośrednio powiązana z życiem osobistym próbującego ją rozwikłać dziennikarza, co czyni tę historię bardzo emocjonalną”.

więcej o opowiadaniu „Horyzont” w oficjalnej recenzji Lubimyczytac.pl pióra Maliwny Sławińskiej


„Najciekawiej wypadły Gliwice, Toruń i Poznań, czyli „Babcia Wiśniewska” Chmielarza, „Horyzont” Małeckiego i „Nie czytaj tego” Jodełki”.

więcej o opowiadaniu „Horyzont” – Robert Frączek


„Samo opowiadanie jest może nieco bardziej obyczajówką z mocnym wątkiem zagadkowym, niż typowym kryminałem. Jednak trzeba przyznać, czyta się świetnie. Porywa niczym koks, bywalców warszawskich salonów. Zakończenia nie zgadłem, ale jest związane z całą historią. Małecki daje poszlaki, lecz potem robi zwrot akcji”.

więcej o opowiadaniu H”Horyzont” – Chłop od kultury